czwartek, 14 października 2010

if you're looking for something easy you might as well give it upPo wielu rozważaniach i wątpliwościach-czy w ogóle jest sens, postanowiłam założyć tego bloga. Powiedzmy, że bardzo lubię modę i to co się z nią wiąże. Eventy, zdjęcia, ludzie, muzyka. Wszystko co nas otacza i jest warte zapamiętania. A jako, że przyjemności nie można sobie odmawiać, to czemu nie miałabym się nimi dzielić z kimś innym? Otwieram przed Wami mój sposób wyrażania siebie, mały świat zamknięty w pudełku zapałek.


After many discussions and doubts-whether or not it makes sense, I decided to start this blog. Let's say that I really like fashion, and what happened to it entails. Events, pictures, people, music. Everything that surrounds us and is well worth remembering. And as the pleasure you can not deny it, why I would not have to share it with someone else? Open before you, my way of expressing themselves, small world in match box.

sweter/jumper TopShop
wisiorek/necklace Cubus
torba/bag Bershka
marynarka/jacket River Island

7 komentarzy:

 1. Hi!! Thankyou so much for visiting my blog and leaving a comment!! I really love the composition you've done for the title of your blog!! you're such an artist!! I follow you cause I've got the feeling that is going to be a great blog!!

  http://myownstrangelittle-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. moja koleżanka ma tę torebkę, jest strasznie fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. love your sweater! amazing blog!
  come follow I will follow back!

  xx
  www.fashionrnbw.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi dear,
  thank you for your comment in my TokyoBlondes :)

  nice blog and you're very chic
  well done

  kiss
  www.tokyoblondes.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. great pics!
  i just bumped into your blog! love it!

  ciao ciao from rome
  BExCLUSIVE MAGAZINE
  http://bexclusivemagazine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń